Nybegynnerkurs klatring

1200,- 27 Jun

UTE.no arrangerer hver uke nybegynnerkurs i klatring. Dette foregår i UTE-hallen, Trondheims eneste tauklatrehall med noe annet enn lav-vegger. (en viss høyde på veggene er viktig for å ha nødvendig trygghet til å kunne klatre i forskjellige klatreannlegg samt på utendørs felt.) Kursene er åpne for alle over 14 år, enten du er nybegynner eller bare trenger litt oppfriskning.

Du vil lære alt du trenger for å kunne klatre på egenhånd innendørs eller utendørs på tilrettelagte klatrefelt. Alt nødvendig utstyr får kursdeltagerne låne av oss.

Kurset går over to dager. Kurset fører frem til brattkort. Registreres og betales separat etter kurset på Norges Klatreforbund sine sider. Kr. 150,- Info om dette får du på kurset.

Kursavgiften inkluderer medlemskap i Ladehammeren Klatreklubb Trondheim.
Mer info om LKT kommer.

Inkludert i kurset er 14 dagers gratis klatring etter bestått kurs.
Hver fredag fra 18-20 har vi fellesklatring for kursdeltagere og andre med Brattkort. Her stiller vi med gratis instruktør som dere kan spørre om alt mulig. Om du ikke har noen å klatre med er dette en fin kveld å bli kjent med nye klatrere på.
Fredagsklatringen har egen facebookside, meld deg gjerne inn her: http://www.facebook.com/FredagsklatringUteHallen?ref=hl

Sted
UTE-Hallen
Ormen Langes vei 15

Dato
Lørdag 27/06: 10-14
Søndag 28/06: 10-14

Spørsmål?
klatring@ute.no